به سایت سبزینه کشت خوش آمدید!

پیت ماس

پیت ماس: از لاشه گیاهان و جانوران تشکیل میشود و برای همین سرشار از عناصری است که دریافت گیاهان به کار میرود مانند فسفر، پتاسیم و نیتروژن لذا به عنوان یک مکمل کود گیاهی ( در واقع از نظر ترکیبات قابل مقایسه با کود حیوانی) بکار برده می شود) و به دلیل تجربه طولانی مدت آلودگی های محیطی بسیار کمتری دارد و با اعمال مختلفی می توان آن را ضد عفونی کرد. پیت ماس ها در رنگ ها و جنس ها و بافت های مختلفی رده بندی می شوند اغلب پیت ماس ها دارای وزن کمی هستند و تا ۲۰ برابر وزن خود آب جذب می کنند ولی سرعت از دست دادن آب در آنها زیاد است ولی ظرفیت نگهداشت آب قابل قبولی دارند در اصطلاح دو نوع پیت معروف هستند پیت سفید( که در واقع رنگ آن قهوه ای روشن است) و پیت سیاه. باغبان ها در نوع و ورش مصرف آنها معتقدند که هر کدام ممکن است برای یکسری از گیاهان مناسب و برای دیگری مناسب نباشد. PHدر پیت ماس ها متفاوت ولی در محدوده خنثی و کمی پایین تر از خنثی به سمت اسیدی است در ایران پیت به طور طبیعی داریم که بسیار غنی است دریاچه نئور اردبیل که عمر پیت آن به چندین هزار سال می رسد و دریاچه استیل در آستارا چون خشک شده امکان برداشت از آن محدود است.

PH محدوده ایده آل: کوکو پیت دارای PH ایده آل بین ۶/۵ تا ۵/۶ بوده و به خنثی نمودن PH خاک های قلیایی کمک می کند موجب جذب مناسب مواد غذایی به ریشه خواهد شد.

جایگزین مناسب : بهترین جایگزین مناسب برای پیت ماس، سیستم سنگ، ورمیکولیت، پرلیت و سنگ خلل مزج دار(pumice) خاک رس منبسط شده می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید :
۰۳۱۳۲۲۸۷۳۹۸
۰۹۱۲۵۴۹۳۴۵۹
۰۹۳۷۰۲۹۴۹۰۷
ایمیل:persiancocopeat@yahoo.com
آدرس:اصفهان خیابان پروین خیابان هفت تیر ابتدای سپیده کاشانی مجتمع  تجاری و اداری اسپادانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

نوشته های مرتبط

انواع خاک گلدان، خاک مناسب برای رشد گیاهان خانگی چیست؟

انواع خاک گلدان، خاک مناسب برای رشد گیاهان خانگی چیست؟ گیاهان خانگی: گیاهان آپارتمانی در